SEKCJA NARCIARSKA

Jednym z filarów Naszego klubu jest narciarstwo alpejskie. Jako jedyny klub w regionie posiadamy własny stok narciarski oraz wypożyczalnie. Od grudnia do końca marca staramy się maksymalnie wykorzystać czas na stoku, aby podnosić umiejętności Naszych podopiecznych. Narciarstwo alpejskie cieszy się coraz większa popularnością gdyż jest to sport który można uprawiać w każdym wieku a do tego najczęściej odbywa się to w pięknych warunkach przyrodniczych.
 
W Naszym klubie duży nacisk kładziemy na szkolenie dzieci i młodzieży, aby od najmłodszych lat zaszczepić w nich pasje do sportu oraz zdrowego trybu życia. Nasze treningi odbywają się zgodnie z najnowszymi wytycznymi FIS oraz PZN a Nasi instruktorzy posiadają już wieloletnie doświadczenie.
 
Charakterystyka tras Naszego stoku pozwala łatwo i szybko podnosić swoje umiejętności. Dzięki profilowi tras jesteśmy w stanie wyznaczyć 5-stopniowy poziom trudności w trakcie szkolenia.
 
 
 
Przed sezonem oraz po sezonie zapraszamy na zajęcia z przygotowania motorycznego. Zajęcia polegają na przygotowaniu organizmu do jazdy na nartach i prowadzone są na siłowni oraz obiektach ośrodka rekreacyjnego Ryterski. Treningi są prowadzone przez trenera personalnego. Po sezonie narciarskim zapraszamy wszystkie dzieci także na sekcje piłkarską, freestyle skating oraz tenisową.
 
 
Poziom żółty-początkujący, stawiający pierwsze kroki na nartach. Wyciąg taśmowy.
Poziom zielony-doskonalenie jazdy u początkujących na troszkę stromszym i dłuższym stoku z
wyciągiem orczykowym
Poziom niebieski-Doskonalenie techniki jazdy na dużym orczyku i trasie o długości 200m.
Poziom czerwony-Doskonalenie techniki na wyciągu krzesełkowym i trasie prowadzącej objazdem. Najdłuższa trasa- 1200m
 
Poziom czarny-Szkolenie zawodników startujących w zawodach oraz osób jeżdżących bardzo
dobrze. Trasa z homologacją FIS