O NAS

Ryterski Klub Sportowy – Miejsce utworzone z myślą o najmłodszych adeptach sportu. Jest to
jedyny klub w regionie który obejmuje aż 5 sekcji sportowych- tenis ziemny, narciarstwo alpejskie, piłka nożna, freestyle skating oraz pływanie.

RKS posiada własne, bogate zaplecze takie jak:

-boisko do piłki nożnej o wymiarach 45m x 32m,
-2 korty tenisowe zewnętrzne,
-ogrzewaną hale tenisową z dwoma kortami tenisowymi oraz boiskami piłkarskimi o wymiarach 35×18,
-stok narciarski z trasa która posiada homologacje FIS, -rolkowisko oraz lodowisko.
 
Dodatkowym zapleczem jest wypożyczalnia sprzętu do każdej z tych dyscyplin, restauracja oraz hotel ze spa.
Nasz klub jest idealnym miejscem do rozwijania sportowych pasji u dzieci i młodzieży na każdym stopniu zaawansowania ponieważ zajęcia sportowe prowadzą trenerzy oraz instruktorzy którzy maja już wieloletnie doświadczenie w swojej specjalizacji a także osiągnięcia sportowe w czasie
kariery zawodniczej.

Poznaj nas!
KADRA

Absolwent AWF Kraków. Reprezentant AWF Kraków na Akademickich mistrzostwach polski w tenisie ziemnym oraz siatkówce. Były zawodnik klubu STT Fakro Nowy Sącz.Jako Trener zbierał swoje doświadczenie w takich klubach jak UKT Winner Kraków, CrossFit 72d, All For Body czy Akademia tenisa Chełmiec. Aktualnie Trener Szkolenia Wyczynowego PZT, uczestnik kursów oraz szkoleń Akademii Trenerów Tenisa, certyfikowany trener personalny, trener przygotowania motorycznego, trener medyczny, instruktor narciarstwa zjazdowego, instruktor siatkówki, pływania, manager sportu. Laureat konkursu na trenera roku organizowanego przez portal www.wmeskimkregu.pl, w którym zajął trzecie miejsce. Uczestniczył w obozie przygotowawczym reprezentantów Polski w chodzie sportowym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Jarek posiada 10- letnie doświadczenie w pracy z dziećmi na każdym stopniu zaawansowania. Aktualnie prowadzi Szymona Kalembe, który odnosi sukcesy na turniejach w całej Polsce.
 
Konrad Kita, certyfikowany instruktor jazdy na rolkach oraz wrotkarstwa PZSW. Laureat Mistrzostw Świata Eastbourne Battle Extreme w 2018r. Konrad najbardziej angażuje się w jazdę freestyle slalom (połączenie tańca, gimnastyki artystycznej i jazdy na rolkach), który często łączy z freeridem, czyli szybką jazdą po przestrzeniach miejskich. Konrad bardzo promuje rolkarstwo poprzez organizacje eventów oraz zawodów które na pewno także będą odbywały się na rolkowisku w Rytrze! Konrad doskonalił swoje umiejętność w Wielkiej Brytani co spowodowało, że został pro riderem firmy InMove Skates, która otworzył swoją filie i sklep w Polsce. Zapraszamy na zajęcia do Konrada!